Atrakcje Dolnego Śląska

W Polsce jest wiele miejsc, które naprawdę warte są odwiedzenia. Wiele osób podróżuje za granicę, nie wiedząc nawet jak piękne posiadamy krajobrazy i jak ciekawe są niektóre zabytki – by je ujrzeć, zagraniczni turyści przybywają właśnie do naszego kraju. Dolny Śląsk jest miejscem szczególnie niedocenianym, ponieważ kojarzy się raczej z przemysłem, fabrykami i zanieczyszczonym powietrzem – a nie jest to w zasadzie prawda. Oczywiście, pewne skojarzenia są jak najbardziej trafne, ale nie wszędzie – i zaraz to udowodnimy!

Atrakcje – Dolny Śląsk

Stolicą Dolnego Śląska jest Wrocław. Oczywiście, wiele osób kojarzy samo miasto i miało je okazję odwiedzić. Jest to miejsce, które niewątpliwie warto zwiedzić – nie tylko z uwagi na słynne zoo, ale także między innymi na Stary Ratusz i Nowy Ratusz oraz kościół świętego Wojciecha. Zabytków jest zresztą bardzo wiele. Warto również wyjechać w Sudety. Kotlina Kłodzka to kraina geograficzna właśnie tam umiejscowiona i otoczona przez Góry Bardzkie, Wzgórza Włodzickie, Wzgórza Ścinawskie, Góry Stołowe, Góry Bystrzyckie, Góry Złote i Masyw Śnieżnika. Miejsce jest piękne – chętnie odwiedzane przez turystów. Miłośnicy pieszych wędrówek i pięknych widoków na pewno będą bardzo zadowoleni.

Karpacz – miasto Karkonosza

Karpacz to miasto położone w Sudetach Zachodnich, w dolinie rzeki Łomnicy. Znajduje się w nim wiele ciekawych zabytków i punktów krajobrazowych wartych odwiedzenia. Nie można być w Karpaczu i nie wdrapać się na Śnieżkę – której obraz góruje nad otoczeniem. To właśnie w Karpaczu znajduje się też słynna Świątynia Wang – znana z tego, że zbudowana została przez Wikingów.

A może do zamków?

Jeśli ktoś uwielbia nie tyle krajobrazy, co wspaniałe, zabytkowe budowle, na pewno będzie zachwycony Zamkiem Czocha i Zamkiem Grodno. Ten pierwszy leży w miejscowości Sucha, nad Zalewem Leśniańskim na Kwisie, w polskiej części Łużyc Górnych. Zamek Grodno zaś ulokowany jest w południowej części Gór Wałbrzyskich, na szczycie góry Choina. U jego podnóża leży Jezioro Lubachowskie. 
design by : LEMONPIXEL.pl