Najczęściej zadawane pytania

Ile zabrać ze sobą koron czeskich na własne wydatki?

Przede wszystkim warto pamiętać o koronach czeskich niezbędnych do opłacenia atrakcji w odwiedzanych lokalizacjach. O cenie ewentualnych biletów wstępu informujemy każdorazowo w opisie wycieczki. Poza tym warto mieć ze sobą pieniądze na jedzenie i napoje. Tylko wybrane wycieczki mają posiłek w cenie. Koszt obiadu dla jednej osoby to obecnie ok. 300 KC. Piwo w restauracji lub barze kosztuje od 50 KC do 80 KC. Za piwo w sklepie zapłacimy natomiast od 8 KC do 15 KC. W budżecie, szczególnie w przypadku zwiedzania Pragi lub Drezna, dobrze uwzględnić również zakup pamiątek.

Jak ubrać się na wycieczkę?

Wszystko zależy od charakteru wycieczki, pory roku oraz aktualnych warunków pogodowych. Zachęcamy do sprawdzania prognozy pogody. Prosimy pamiętać też, że w Karpaczu może być zdecydowanie chłodniej niż np. w Pradze czy Dreźnie.

Jeśli wycieczka obejmuje zwiedzanie podziemnego laboratorium bądź jaskiń, zalecamy zabrać ze sobą bluzę lub kurtkę. Temperatura na zewnątrz może wynosić 30°C, a pod ziemią tylko 8°C. Dodatkowe ubrania można zostawić w autokarze.

O adekwatnym ubiorze prosimy pamiętać też na wędrówki na rakietach śnieżnych czy zwiedzanie formacji skalnych.

Co obejmuje ubezpieczenie?

Wszyscy uczestnicy organizowanych przez nas wycieczek ubezpieczani są w firmie Signal Iduna i otrzymują grupowe ubezpieczenie NNW i KL. Nie obejmuje ono leczenia chorób przewlekłych!

Czy można zabrać na wycieczkę pieska?

Małe pieski są mile widziane. Należy jednak wziąć pod uwagę zdrowie i samopoczucie innych uczestników wycieczki, którzy mogą mieć alergie. Prosimy ponadto pamiętać, że nie wszędzie można wchodzić z pieskiem lub trzeba za niego dodatkowo zapłacić. Osobny bilet wstępu obowiązuje np. w Skalnym Mieście. W ścieżce Koronami Drzew pieski zostawia się w specjalnych kojcach. Problemy z wejściem występują np. przy wejściu na praskie Hradczany. Przed zabraniem pupila najlepiej skonsultować się więc z naszym biurem.

Czy autokary są klimatyzowane?

Tak, nasze autokary turystyczne są klimatyzowane.

Czy zestawy słuchawkowe są dodatkowo płatne?

Nie, zestawy udostępniane są bezpłatnie, bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

W jaki sposób można dokonać płatności za wycieczkę?

Bilety na nasze wycieczki można zarezerwować i opłacić online za pośrednictwem Przelewy24. Po wybraniu interesującej wycieczki, należy wybrać termin oraz liczbę biletów, a następnie wprowadzić dane osoby rezerwującej oraz wszystkich uczestników. Potwierdzenie zakupu przyjdzie automatycznie na wskazany w zamówieniu adres e-mail.

Bilety kupić można również stacjonarnie, w biurze BT Zielona Dolina, które zlokalizowane jest w Karpaczu przy ul. Konstytucji 3-go Maja 35a. Wejście do biura dostępne jest od strony ul. Kopernika 2.

Co zawarte jest w cenie wycieczki?

W cenie zawarty jest koszt transportu autokarem, ubezpieczenie NNW i KL, a także usługa przewodnika oraz zestawy słuchawkowe Tour Guide. W przypadku wycieczek, których program uwzględnia płatne atrakcje, cena nie zawiera biletów wstępu.

Czy można otrzymać fakturę VAT za bilety?

Tak, możemy wystawić fakturę VAT za zakup biletów. Jeśli zakup dokonywany jest online, prosimy o zgłoszenie takiej potrzeby oraz umieszczenie danych do faktury w uwagach do rezerwacji. Przy zakupie biletów w biurze potrzebę otrzymania FV prosimy zgłosić naszemu sprzedawcy.

Czy wymagana jest zaliczka?

Nie, nie pobieramy zaliczek. Po zdecydowaniu się na zakup wycieczki bilety opłaca się jednorazowo w naszym biurze w Karpaczu bądź online.

Czy program wycieczki zakłada czas wolny?

Tak, podczas każdej organizowanej przez nas wycieczki zaplanowany jest czas wolny dla uczestników. Można wtedy zjeść posiłek, kupić pamiątki, czy też po prostu nabrać sił przed dalszą częścią wycieczki.

Jak dokonać rezerwacji wycieczki?

Wycieczki rezerwuje się poprzez zakup biletów na naszej stronie internetowej btzielonadolina.pl bądź bezpośrednio w naszym biurze w Karpaczu. Nieopłacone rezerwacje nie będą widoczne w naszym systemie i nie są wiążące.

Która wycieczka do Pragi jest najlepsza?

Wszystkie proponowane przez nas warianty zwiedzania Pragi są ciekawe. To, która okaże się najlepsza, zależy od indywidualnych potrzeb oraz preferencji. Każda z wycieczek ma inny program, uwzględniający inne atrakcje czy chociażby różnej długości czas wolny. W razie wątpliwości chętnie doradzimy telefonicznie lub mailowo.


 
design by : LEMONPIXEL.pl