Zwiedzanie Pragi z czeskim obiadem

Stolica Czech to wyjątkowe miasto, na którego zwiedzanie warto zarezerwować cały dzień. Ze względu na mnogość zabytków i innych interesujących miejsc, o których opowieści warto wysłuchać, by lepiej zrozumieć specyfikę tego miasta, zwiedzanie rozłożone nawet cały dzień wciąż będzie bardzo intensywne. W trakcie takiej wycieczki warto więc zaplanować pożywny obiad, a jeśli jeść jakikolwiek ciepły posiłek w Pradze, to koniecznie należy postawić na czeską kuchnię! Wycieczka uzupełniona kulinarnymi doznaniami jeszcze bardziej przybliży charakter czeskiej stolicy oraz samych Czech. Poza tym nic nie doda sił do dalszego zwiedzania tak dobrze jak syty obiad, z których słyną nasi południowi sąsiedzi!

Wycieczka z czeską kuchnią z BT Zielona Dolina!

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że nie każdy odwiedzający Pragę chce samodzielnie eksplorować miasto w poszukiwaniu prawdziwej czeskiej kuchni. Szczególnie, że przy dość napiętym harmonogramie zwiedzania, czasu na wybór lokalu i zjedzenie posiłku siłą rzeczy nie ma najwięcej. Dlatego też wycieczka z obiadem w jednej z naszych sprawdzonych restauracji z czeską kuchnią będzie idealna dla wszystkich tych, którzy chcą spróbować lokalnych specjałów i jednocześnie nie chcą tracić czasu na szukanie lokalu na własną rękę.

Pełen obraz Pragi dzięki wycieczce z obiadem

Tak, jak już wspominaliśmy, smakowanie tutejszych kulinarnych specjałów jest niezwykle ważne dla zrozumienia zarówno samej Pragi, jak i całych Czech. Można zaryzykować nawet stwierdzeniem, że zwiedzanie tego miasta bez spróbowania smażonego sera czy knedli z gulaszem, zakrawa poniekąd o skandal. Tradycyjne dania tworzą bowiem lokalną kulturę, stanowiąc tym samym element dziedzictwa tego kraju i jego społeczeństwa. Poza tym i smażony ser i knedle z gulaszem serwowane w sprawdzonych przez nas restauracjach to nie tylko naprawdę syty obiad, lecz także prawdziwa poezja smaków i aromatów, których nie powinno się sobie odmawiać!

Wycieczka z czeską kuchnią to sprawdzony i niezwykle smakowity sposób na zwiedzanie Pragi!

design by : LEMONPIXEL.pl