Złota Praga - wycieczka po największych praskich zabytkach

Na mapie stolicy Czech nie brakuje zabytków czy innych intrygujących miejsc, których po prostu nie można pominąć. A jako że Praga obfituje w różnego rodzaju atrakcje turystyczne, a całe jej zabytkowe centrum wpisane jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO samemu może być naprawdę ciężko wybrać te miejsca, które są prawdziwym must-see. Szczególnie, jeśli na zwiedzanie przewidujemy tylko jeden dzień.

“Złota Praga” to jednodniowa wycieczka, która pozwala nasycić się urokiem tej wyjątkowej, europejskiej stolicy i doświadczyć choć trochę typowego dla Czechów poczucia humoru z naprawdę dużym dystansem zarówno do samych siebie, jak i historii swojego kraju.

Największe praskie zabytki w jeden dzień

Zwiedzanie Pragi rozpoczynamy od łączącego dzielnicę Holešovice ze Starym Miastem mostu Svatopluka Čecha, z którego nasze kroki kierujemy do największych zabytków na Josefovie – w praskiej dzielnicy żydowskiej, w której urodził się Franz Kafka. Kolejnym punktem wycieczki jest słynny zegar astronomiczny umiejscowiony na jednej ze ścian Ratusza Staromiejskiego, a także gotycki Kościół Najświętszej Marii Panny przed Tynem. W pierwszej połowie dnia plan zwiedzania obejmuje ponadto m.in. Pałac Lucerna z rzeźbą Davida Černego “Kůň”, targ miejski Havelské tržiště oraz gotycka Staromiejska Wieża Mostowa.

Po przerwie obiadowej zwiedzanie Pragi kontynuujemy, zaczynając od Mostu Karola oraz muzeum Franza Kafki. Następnie nasza wycieczka skupi się już na zabytkach zlokalizowanych na Hradčanach, gdzie będziemy poruszać się przede wszystkim po terenie Zamku Praskiego. Tu wejdziemy m.in. na schody Starego Zamku, zobaczymy wieżę Dalibora i przejdziemy się Złotą Uliczką słynącą z maleńkich, kolorowych domków. Harmonogram zwiedzania zamykają fontanna Kohla oraz niezwykle urokliwy Jelení příkop - naturalny wąwóz dzielący Zamek Praski od jego północnego przedpola.

Wycieczka po Pradze nie może się jednak obejść bez dobrego przewodnika! To opowiadane przez niego historie i ciekawostki ożywią oglądane zabytki i pozwolą całym sercem pokochać stolicę Czech.

design by : LEMONPIXEL.pl