Skalne miasto Adršpach

Będąc w Karpaczu lub okolicy aż żal nie odwiedzić tego miejsca. Szczególnie, że Skalne Miasto w Adršpach w Czechach zlokalizowane jest dużo bliżej niż nasze rodzime Błędne Skały czy Szczeliniec. Co więcej, aby nacieszyć się tym cudem natury, w zupełności wystarczy nam jednodniowa wycieczka.

Co wyróżnia czeskie Skalne Miasto?


Na początku warto zaznaczyć, że co do zasady, na ten olbrzymi kamienny labirynt składają się Skały Adrszpaskie oraz Teplickie (cz. Adršpašské skály i Teplické skály). Widoki, jakie zapewniają te monumentalne formacje skalne takie jak chociażby „Kochankowie”, “Starosta”, “Starościna” oraz “Diabelski most”, których wiek szacuje się na ok. 89 milionów lat, są po prostu fenomenalne i podziwiać je możemy przez cały rok. Wycieczka do Skalnego Miasta staje się więc okazją do podziwiania piaskowców o różnorodnych kształtach wyrzeźbionych przez wody praoceanu.

Warto jednak wybrać się na wycieczkę do czeskiego Skalnego Miasta w sezonie letnim, kiedy to na Jeziorku, za dodatkową opłatą, możliwe są rejsy łódkami. Co równie istotne, trasa do Małego Wodospadu jest dostępna w zasadzie dla wszystkich, bez względu na kondycję. Dopiero dalej pojawiają się strome podejścia i schody, które dla niektórych mogą stanowić utrudnienie. Decydując się na przejście najpopularniejszej trasy, do pokonania będziemy mieć ok. 3,5 km, co zajmuje średnio 1 - 2 h.

Nie tylko czeskie Skalne Miasto

Wybierając się na wycieczkę do czeskiego Skalnego Miasta, śmiało możemy poszerzyć nasz plan podróży o dodatkowe atrakcje zlokalizowane w pobliżu. Miłośnicy historii oraz tajemnic mogą zdecydować się przykładowo na wycieczkę do Skalnego Miasta połączoną ze zwiedzaniem “Projektu Arado” - kompleksu podziemi w Kamiennej Górze nazywanego zaginionym laboratorium Hitlera. Ci, którzy wolą jednak skupić się na podziwianiu majestatu Matki Natury, mogą wybrać się dodatkowo na spacer w chmurach po specjalnie zaprojektowanej w tym celu wieży widokowej w kompleksie Koronami Drzew (cz. Stezka korunami stromů). Ponieważ, w BT Zielona Dolina regularnie organizujemy tego typu wyjazdy, możemy zapewnić, że jadąc z nami na wszystko wystarczy czasu.

 

 

 


 

ZOBACZ

 

ZOBACZ

 

ZOBACZ

 

ZOBACZ

 
design by : LEMONPIXEL.pl