Rejs widokowy po Wełtawie - jednodniowa wycieczka do Pragi

Niewątpliwie stolica Czech pełna jest wyjątkowych miejsc i zabytków, do których warto dotrzeć na pieszo, by móc podziwiać je z bliska. Warto jednak spojrzeć na Pragę także z nieco innej perspektywy – z pokładu łodzi spokojnie sunącej po wodach Wełtawy. Rzeka ta przepływa bowiem przez samo serce miasta, dzięki czemu w trakcie rejsu można raz jeszcze rzucić okiem na najważniejsze miejsca i zabytki, które jeszcze kilka godzin wcześniej podziwiało się stąpając twardo po ziemi. Wycieczka łodzią będzie więc znakomitym zwieńczeniem i podsumowaniem wcześniejszego zwiedzania Pragi.

Co można zobaczyć w trakcie rejsu po Wełtawie?

Przede wszystkim warto nadmienić, że w granicach Pragi rzekę tę przecina aż 18 mostów, w tym również słynny Most Karola. Już więc choćby dla spojrzenia na niego z tej szerszej perspektywy warto zdecydować się na wycieczkę z rejsem widokowym. Ponieważ jednak Wełtawa przepływa przez samo centrum miasta nie jest to oczywiście jedyna atrakcja, którą można podziwiać z pokładu. Kołysząc się na wodzie można bowiem zobaczyć wiele różnych zabytków, w tym zarówno Zamek na Hradczanach, jak również wieżę widokową Petřín, która nie bez powodu przypomina paryską wieżę Eiffla. Poza tym niewątpliwym atutem rejsu po Wełtawie jest możliwość podziwiania całej panoramy tego wyjątkowego miasta, zwanego często “miastem tysiąca wież”.

Wycieczka do Pragi z rejsem po Wełtawie z BT Zielona Dolina

Nasza jednodniowa wycieczka z Karpacza do Pragi z rejsem po Wełtawie to idealna propozycja dla wszystkich tych, którzy chcą z różnych perspektyw poznać stolicę Czech. Program wycieczki obejmuje bowiem i klasyczne zwiedzanie z czasem wolnym, w trakcie którego zasmakować można lokalnych specjałów, i właśnie jednogodzinny rejs łodzią po najpiękniejszych fragmentach Wełtawy. Takie zwieńczenie wyjazdu pozwoli odpocząć po wielu godzinach zwiedzania i jednocześnie nacieszyć oczy wciąż głodne widoku Pragi – jednej z najpiękniejszych europejskich stolic. Zachęcamy więc do odwiedzenia stolicy Czech właśnie z nami oraz do tego, by pożegnać się z nią w wyjątkowy sposób - na wodzie.

design by : LEMONPIXEL.pl