Jednodniowe wypady na narty – jakie ubezpieczenie wybrać?

Szczyt sezonu narciarskiego zachęca zarówno do dłuższego, jak i krótszego szusowania po stokach. Jednodniowe wypady do Czech lub na Słowację są coraz bardziej popularną formą spędzania wolnego czasu, szczególnie wśród mieszkańców przygranicznych województw. Czym różni się krótkoterminowe ubezpieczenie turystyczne od długoterminowej polisy? Pierwszą różnicą jest mniejsza gwarantowana suma kosztów leczenia. Pamiętajmy jednak, że wycieczka na jeden dzień minimalizuje ryzyko wypadku. Ubezpieczenie od kosztów leczenia bywa jednak konieczne, pomimo dużo mniejszych opłat medycznych w Czechach lub na Słowacji.

W przypadku ekstremalnych aktywności na nartach czy snowboardzie, w tym podczas jazdy poza wytyczonymi trasami przyda się rozszerzenie polisy. Związane jest to z przekonaniem ubezpieczycieli co do sportu wysokiego ryzyka. Koszty wypadku na stoku bywają bardzo wysokie oraz mogą wynosić nawet kilkaset złotych. Możemy tego uniknąć i zabezpieczyć się w odpowiedni sposób.

Popularne polisy turystyczne na zimowy wyjazd

  • EKUZ, czyli Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, która jest darmowa i wydawana przez NFZ. Uprawnia jednak tylko do podstawowych świadczeń medycznych, na terenie państw należących do Unii Europejskiej. Takie rozwiązanie poleca się osobom, które mają dostęp do publicznej służby zdrowia w Polsce.
  • OC narciarza i snowboardzisty, które chroni przed skutkami wypadku powstałego z naszej winy, na przykład podczas zderzenia się z inną osobą na stoku.
  • Ochrona Assistance, obejmująca koszty specjalistycznej akcji ratunkowej lub poszukiwawczej, jak również transportu do Polski.
  • Ochrona NWW, która obejmuje koszty leczenia specjalistycznego, rehabilitacji i leków. Pozwala również na wpłatę świadczenia w przypadku powstania uszczerbku na zdrowiu.


Pamiętajmy, aby podczas wycieczki zawsze mieć przy sobie potwierdzenie polisy ubezpieczeniowej, w razie wypadku pozwoli to na wykorzystanie wszystkich dostępnych środków.

Ile kosztuje krótkoterminowa polisa?

Pakiet podstawowy to niewielki koszt, który rozpoczyna się od kwoty 5 zł. Obejmuje on sumę kosztów leczenia i ratownictwa w wysokości 200 000 zł. Optymalnym rozwiązaniem jest opłacenie kosztów leczenia, ratownictwa, NNW oraz OC sportowego rozpoczynającego się od 12 zł. Podczas jednodniowej wycieczki możemy więc otrzymać ochronę za kilka złotych. Proponujemy jej zakup nawet w przypadku, gdy planujecie raptem parę godzin na stoku! W przypadku rodzinnego wyjazdu warto wykupić polisę dla wszystkich uczestników.

Gdzie warto kupić jednodniową polisę narciarską?

Oferta firm ubezpieczeniowych jest bardzo szeroka. Najlepszym rozwiązaniem wydaje się skorzystanie z porównywarek dostępnych w intrenecie. Pamiętajmy, aby przy wyborze odpowiedniej polisy dla narciarzy zwrócić uwagę na renomę ubezpieczyciela i ewentualne wyłączenie jego odpowiedzialności, zakres, ale też rodzaje zdarzeń, jak również sposób wypłaty odszkodowania oraz jego sumę. Poszczególne pakiety są zazwyczaj przedstawione w sposób jasny i czytelny.

 

 

 


 

ZOBACZ

 

ZOBACZ

 

ZOBACZ

 

ZOBACZ

 
design by : LEMONPIXEL.pl