Jak spędzić ferie zimowe? Pomysły na aktywne atrakcje

To czas, który bez wątpienia warto spędzić w górach ciesząc się skrzącym się, idealnie białym śniegiem i mroźną aurą. Jak jednak spędzić ferie zimowe, by przeżyć coś naprawdę ciekawego? Jeśli szukasz nieszablonowych pomysłów na aktywne atrakcje dla siebie i swojej rodziny, mamy coś właśnie dla Was! Przeczytaj do końca nasz artykuł i przekonaj się, jak możesz spędzić ferie zimowe z dziećmi we wschodnich Karkonoszach, w okolicach Karpacza!

Saneczkowe szaleństwo po czeskiej stronie Karkonoszy


Spędzając ferie zimowe z dziećmi w górach, po prostu nie można choć raz nie wybrać się na sanki. W tym przypadku nie chodzi jednak o pierwsze lepsze sanki czy niewielkie zbocze. Mowa bowiem o wyjeździe do miejscowości Jańskie Łaźnie w Czechach i zjeżdżaniu na profesjonalnych sankach rogatych 3,5-kilometrową trasą saneczkową na zboczach Czarnej Góry!


To jedna z tych atrakcji, które pozwalają aktywnie spędzić czas i świetnie się bawić bez względu na wiek. Na sankach zjeżdżać mogą pod opieką dorosłego już 4-letnie dzieci! Poza tym dla najmłodszych dodatkową atrakcją z pewnością będzie także sam wjazd gondolą. Dodatkowo w dalszej części dnia można ogrzać się i zregenerować się przy ciepłym posiłku w browarze Trautenberk. Chętni mogą natomiast nie zwalniać tempa i pozostałe godziny spędzić równie aktywnie w zimowej krainie w przygranicznej miejscowości Mala Upa.

Odpocznij od nart smakując górskie krajobrazy na rakietach śnieżnych

Kolejną aktywną atrakcją dla małych i dużych jest wędrówka na rakietach śnieżnych po najbardziej malowniczej części przełęczy Okraj. Tego typu wycieczka to doskonała propozycja dla tych, którzy nie potrafią jeździć na nartach bądź też mają ochotę na dzień odpoczynku, ale chcą jednocześnie maksymalnie wykorzystać czas ferii zimowych. Aby podziwiać karkonoskie krajobrazy na rakietach śnieżnych, nie trzeba posiadać żadnych specjalnych umiejętności. Z trasą doskonale poradzą sobie już nawet 4-latki.

Obie wycieczki organizowane są przez biuro turystyczne ZIELONA DOLINA. Koniecznie sprawdź więc naszą aktualną ofertę aktywnych atrakcji w górach i wykup miejsca dla siebie i swoich bliskich! Czekają Was naprawdę niezapomniane ferie zimowe w Karkonoszach!

design by : LEMONPIXEL.pl