Integracyjne wyjazdy w góry – czy warto?

Pracy poświęcamy dużą część swojego życia, dlatego ważne, aby w zespole panowała atmosfera wzajemnej życzliwości i zrozumienia. Świetnym sposobem na zbudowanie więzi między poszczególnymi członkami kadry jest wyjazd integracyjny. Żeby został pozytywnie zapamiętany, warto zorganizować go w atrakcyjnym miejscu oraz zadbać o rozrywki, które zbliżą pracowników. Dobrym rozwiązaniem może być pobyt w górach. Kilka dni wspólnie spędzonych w pięknym otoczeniu przyczyni się do wzrostu wzajemnego zaufania, a to będzie mieć bezpośrednie przełożenie na wydajność.

Pracowniczy wyjazd w góry to jedna z najpopularniejszych opcji stworzenia zgranego zespołu. Uczestnicy mają możliwość zbliżenia się do siebie poprzez zajęcia w terenie. W trakcie tego typu imprez pracownicy uczą się etycznej i zdrowej rywalizacji, a także przyswajają zasady efektywnej współpracy.

Dobry plan wyjazdowy zakłada udział wszystkich osób w proponowanych aktywnościach. Jeśli dodatkowo obejmuje on pobyt na łonie przyrody, to nie trzeba nikogo specjalnie zachęcać do zabawy. Firmowy wyjazd w góry może oznaczać zarówno spacery po górskich trasach, jak i zmagania w różnego rodzaju konkurencjach zespołowych. Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby przyjemność połączyć z nauką oraz przekształcić spotkanie w szkolenie lub konferencję.

Wyjazdy integracyjne w góry o każdej porze roku

Żeby impreza integracyjna była udana, musi spełniać kilka warunków. Jej program należy opracować tak, aby każda osoba miała szansę się w nim odnaleźć, bez względu na obejmowane stanowisko. Wiele zależy też od atmosfery samego spotkania. Nie ma znaczenia, czy ktoś jest szeregowym pracownikiem, managerem wyższego szczebla, czy może samym kierownikiem – na wyjeździe wszyscy są sobie równi.

Jeżeli organizator wyjazdu zaplanuje go w górach, zapewni uczestnikom wiele radości. Latem będą mogli brać udział w wycieczkach i poznać okoliczne szlaki, a wieczorem spędzać czas przy ognisku. Z kolei zimą czeka na nich wiele atrakcji, począwszy od kuligów, przez wyprawy psim zaprzęgiem, a skończywszy na jeździe na nartach czy desce. Górskie pejzaże zachęcają także do jazdy na rowerach czy nordic walking, a kiedy spadnie śnieg – do szaleństw na świeżym powietrzu. Kto powiedział, że pracownicy korporacji nie mogą np. rzucać się śnieżkami, pojeździć na sankach albo ulepić razem bałwana?

Team building w górach

Dzięki odpowiednio przygotowanym firmowym wyjazdom zarząd osiąga liczne korzyści. Do głównych z nich należy poprawa kontaktów międzyludzkich i wzrost satysfakcji zatrudnionych z pracy oraz samego faktu przynależenia do grupy. Uczestnicy zdobywają (lub doskonalą) umiejętności podziału obowiązków, ponadto uczą się udzielać sobie pomocy przy rozwiązywaniu zadań.

W trakcie imprezy integracyjnej członkowie zespołu mają szansę wzajemnego poznania swoich mocnych i słabych stron, co jest bardzo przydatne w późniejszej pracy. Mogą poznać kolegów od innej strony, a szefostwo – odkryć zdolności danego człowieka, które można wykorzystać w przyszłości do kolejnych projektów.


 

ZOBACZ

 

ZOBACZ

 

ZOBACZ

 

ZOBACZ

 
design by : LEMONPIXEL.pl