Atrakcje w Karpaczu

Czyli krótki przewodnik o tym co robić w Karpaczu.

Położony w województwie dolnośląskim Karpacz przyciąga tłumy turystów. Jakie czekają na nich atrakcje?

Kościołek Wang

Wielu turystów, którzy przyjeżdżają do tego miasta odwiedza kościółek Wang. Ta drewniana świątynia została zbudowana w XII wieku w norweskiej miejscowości Vang. W XIX wieku kościółek trafił do Karpacza. Dzisiaj jest jedną z jego największych atrakcji.

atrakcje karpacz kościołek wang
 

Muzeum Zabawek

Atrakcje w Karpaczu, które przypadają do gustu nie tylko najmłodszym turystom to muzeum zabawek. Zgromadzono w nim zabawki z całego świata. Są wśród nich zabawki, które mają około dwieście lat, ale nie zabrakło także współczesnych zabawek. Co ciekawe, muzeum wzbudza zachwyt także w dorosłych turystach.
 
atrakcje muzeum zabawek karpacz

Wystawa Skarby Ziemi Juna

Rozmawiając o atrakcjach Karpacza nie można pominąć wystawy Skarby Ziemi Juna. W podziemiach jednej z restauracji urządzono wystawę, na której można podziwiać bardzo bogatą kolekcję kamieni szlachetnych i minerałów. Jako ciekawostkę warto dodać, że część kolekcji została uratowana z pożaru, który miał miejsce w Muzeum Ziemi Juna. Przed pożarem siedzibą muzeum była położona nieopodal Karpacza Szklarska Poręba.
 
wystawa skarby ziemi juna karpacz

Spacer po górach – zdobądź Śnieżkę

Dogodne położenie Karpacza sprawia, że może on być bazą wypadową na dalsze wycieczki. Wycieczki Karpacz to przede wszystkim wyprawa na najwyższy szczyt na terenie Karkonoszy i Sudetów – Śnieżkę. Przebywający w Karpaczu turyści chętnie wędrują na Śnieżkę zarówno latem, jak i zimą. Gdy jest dobra widoczność, ze szczytu można podziwiać wspaniałe, bardzo rozległe widoki. Na Śnieżce nie ma schroniska, ale wędrując można zatrzymać się w jednym z niżej położonych schronisk. Przy szlaku jest ich aż trzy. Z pewnością do atrakcji Karpacza można również zaliczyć zbudowane z granitowych skał wzgórze o bardzo wdzięcznej nazwie Karpatka. Przez wzgórze wytyczony został oznakowany na czerwono szlak turystyczny.
 
karpacz atrakcje szlaki turystyczne

Wycieczki jednodniowe z Karpacza

Oprócz pieszych i rowerowych wędrówek w góry i okolice Karpacza, dużą popularnością cieszą się wycieczki jednodniowe organizowane przez biura turystyczne w Karpaczu. Dzięki nim możemy skorzystać z atrakcyjnych i niedrogich wycieczek do Pragi, Drezna, Czech czy też do Kotliny Kłodzkiej.

atrakcje karpacz wycieczka jednodniowa do pragi
 

Dodatkowe atrakcje w Karpaczu

Karpacz jako miasto turystyczne, jest szczególnie przyjazne dla rodzin z dziećmi oraz grupy znajomych. W przypadku nawet gorszej pogody nie grozi nikomu nuda w tym mieście. Po wysiłku fizycznym na szlaku, można zrelaksować się na kręgielniach bądź na basenie. Dla żądnych przygód polecamy między innymi parki liniowe, parki rozrywki, escape room oraz loty balonem.

atrakcje karpacz lot balonem
 
Karpacz to jedno z piękniejszych polskich miast. Zachwyca swoim położeniem w sercu Karkonoszy, które nie bez powodu uchodzą za jedne z piękniejszych polskich gór. Sposobów na spędzanie tutaj czasu jest całe mnóstwo. Wymienione atrakcje to jedynie niewielka część tego, co ma do zaoferowania Karpacz.
 
design by : LEMONPIXEL.pl